Vyrobené štěstí je stejně hodnotné, jako to opravdové

Včera večer jsem se procházel mým oblíbeným archívem konferencí TED. Pro ty z vás, kteří neví co jsou to konference TED, jen malé vysvětlení.

Konference TED začaly v roce 1984 jako setkání lidí ze tří oblastí lidského konání: Technologie, Zábava a Design","(anglicky Technologies, Entertainment and Design - TED). V současné době přesahují témata do mnoha dalších oborů lidské činnosti. Velmi silně jsou zde zastoupeni přednášející v oboru vzdělávání, ale najdete zde ekonomy, lékaře, modelky i sportovce, spisovatele, válečné fotografy a reportéry a mnoho dalších. TED má punc konference, kde se dvakrát do roka sejdou ty nejbrilantnější mozky naší planety a během dvaceti minut přednesou své myšlenky a názory k vybranému tématu ze svého oboru. Nutno říci, že tyto přednášky nejsou vůbec nudné a drtivá většina přednášejících disponuje nadprůměrnými prezentačními schopnostmi. Vždy na konci své prezentace shrne přednášejí svůj přednes do jedné myšlenky. Jedná se o myšlenky, které stojí za to šířit. Konec konců TED konference se nese v tomto duchu: Ideas Worth Spreading. Po pravdě řečeno, je velmi příjemné zjistit, že se s většinou prezentovaných názorů plně ztotožňujete.

Abych se vrátil zpět k tomu, o čem jsem chtěl psát. Procházel jsem archiv konferenci a narazil na přednášejícího jménem Dan Gilbert, autora knihy 'Škobrtnout o štěstí'. Ve své přednášce se zabývá otázkou 'Proč jsme šťastní?' a jeho závěry jsou vskutku úžasné. Doufám že si ji užijete stejně jako já.

TED, Odkazy