Maria Scare

V současném obsazení hraje Maria Scare od roku 1997, až na drobné změny na postu bubeníka, kde se v roce 2004 natrvalo usadil Jirka Pácalt. Repertoár se skládá ze zhruba čtyřiceti vlastních skladeb s českými texty (asi dvě hodiny čistého času). Stylově hudba vychází zejména z klasického hardrocku.

Maria Scare vystupuje převážně v pražských klubech a sálech (např. RC Kain, Malostranská beseda, RockCafé, Vagon, Barča aj.) ale nevyhýbá se ani hraní mimo Prahu (kluby, festivaly, motorkářské srazy a podobné akce). Jako předkapela hrála s Katapultem, Argemou, Premierem, Brutusem a mnohými dalšími.

V roce 1999 vydala Maria Scare svoje debutové album "Best Off", které jí v říjnu 1999 v pražském RockCafé pokřtil Aleš Brichta. Deska byla kladně přijata jak fanoušky a posluchači, tak i hudebními kritiky (např. Rock&Pop, Beng! a jiné hudební časopisy), což umožnilo kapele prezentovat se v televizním pořadu Dobré ráno na ČT1.

V roce 2001 vyhrála Maria Scare soutěž o účast na festivalu Rock for People v Českém Brodě, což jí - mimo vystoupení na tomto prestižním festivalu - umožnilo i zařazení dvou skladeb na CD-sampler, který byl mimo festival distribuován i významnými hudebními časopisy. Obě skladby byly doplněny jednou živou nahrávkou a vydány jako promo singl.

V roce 2005 vydala Maria Scare nové album "Pěna", které stejně jako předchozí album "Best Off" vydala vlastním nákladem. Tentokrát ho vlastními silami i nahrála na staré faře v jižních Čechách.

V roce 2012 vydává Maria Scare třetí CD s jednoduchým názvem "3". CD bylo nahráno ve studiu Hostivař u Zdeňka Šikýře a vydáno opět vlastním nákladem. 

(zdroj: www.mariascare.cz)

Tags: Galerie

Co kdo řekl

 • „Věřím v rovnost pro všechny, kromě reportérů a fotografů.”
  Mahátma Gándhí wikipedia.org

   

 • „Pokud mám něco hodnotného vzkázat začátečníkům, bude to fakt, že ve fotografii neexistují zkratky.”
  Edward Weston edward-weston.com

   

 • „Světlo dělá fotografii. Osvojte si světlo. Obdivujte ho. Milujte ho. Ale nad to všechno, poznejte světlo. Poznejte ho jak nejvíc můžete a poznáte klíč k fotografii.”
  George Eastman britannica.com

   

 • "Byl jsem svědkem a tyto fotografie jsou mým svědectvím. Události které jsem zaznamenal by neměly být nikdy zapomenuty a nesmí se nikdy opakovat."
  James Nachtwey jamesnachtwey.com

   

 • „Prvních 10 000 fotografií je nejhorších.”
  Henri Cartier-Bresson magnumphotos.com

   

 • "Jestli tvé fotografie nejsou dost dobré, pak jsi nebyl dost blízko."
  Robert Capa magnumphotos.com